Перегуда Светлана Васильевна
пятница, 1 декабря 2017 г.
четверг, 9 ноября 2017 г.
Відкритий урок з розвитку мовлення у 4 класі
Конспект уроку
з розвитку
мовлення у 4 класі
для учнів
з вадами слуху
ТЕМА: «Осінь. Робота над
реченням.»
МЕТА УРОКУ: Формування навичок
будови речень. Усвідомлення змісту сприйнятого слухо-зорово
мовленнєвого матеріалу. Формування вміння групувати слова
за функціональним призначенням. Збагачення словникового
запасу. Розвиток слухо-зоро-вібраційного сприймання на матеріалі
знайомих слів і словосполучень та
знайомих синтаксичних конструкцій. Виховання культури спілкування на уроці та
охайність при виконанні письмової роботи в зошиті.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ОБЛАДНАННЯ: Ілюстрації 3 місяці осені.
ПЛАН УРОКУ.
1.
Фонетична зарядка. Вступна бесіда.
2.
Актуалізація
опорних знань. Загадка. Бесіда
про осінь.
3.
Перевірка домашнього завдання: прислів’я про місяці
осені.
4.
Слухозоровий
диктант.
5.
Складання речень
із даних слів за схемами.
6.
Підсумок уроку. Домашнє завдання.
ХІД УРОКУ.
1.Фонетична зарядка. Звук «М».
М_______М_______М_______АМ_______АП
М______ОМ_______ОМ______ОМ______ОП
М______УМ_______УМ______УП
СОМ КОСТЮМ ДІМ
МАМА МАСЛО МИЛО
Вступна бесіда слухо-зорово.
-
ЯКИЙ
СЬОГОДНІ ДЕНЬ?
-
ЯКИЙ ЗАРАЗ УРОК?
-
ЩО МИ БУДЕМО
РОБИТИ НА УРОЦІ?
2.Актуалізація опорних знань.
Загадка. Мало в небі сонце сяє.
З хмари
дощик накрапає.
Жовте листячко
кружляє.
-
Що це?
Бесіда слухозорово.
-
Назвіть пори року.
-
Яка зараз пора
року?
-
Назвіть місяці осені. (- Покажи на малюнку, який місяць.)
3. Перевірка домашнього завдання.
- Назвіть прислів’я про місяці
осені. (- Покажи на малюнку.)
(Вересень пахне яблуком, а жовтень – капустою.
Плаче жовтень холодними сльозами.
Листопад - ворота
зими.)
4.Слухозоровий словниковий диктант. (Учні записують слова , які зчитують
слухозорово, у відповідну колонку.)
Хто? Що?
|
Що робить?
Що роблять?
|
Яка? Які?
|
Де? Куди? Коли?
|
погода
|
стає
|
холодна
|
за хмарами
|
небо
|
ховається
|
теплі
|
у краї
|
птахи
|
летять
|
восени
|
Перевірка написаного диктанту записами на дошці.
5.Складання речень з даними словами за даними схемами.
А) Коли? Що? Що робить? Яка? (Восени
погода стає холодна.)
Б) Що? Що робить?
Де? (Небо ховається
за хмарами.)
В) Хто? Що роблять? У які? Куди? (Птахи летять у теплі краї.)
6.Підсумок уроку.
- Що ми робили
на уроці?
- Як ви думаєте, хто працював на
уроці краще усіх?
Д.З. Підкреслити члени речення, написати до них запитання
у загадці.
понедельник, 9 октября 2017 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)