суббота, 23 апреля 2016 г.
Конспект уроку математики
для 1 та 2 класів учнів з вадами слуху
Тема: «Разом
веселіше»
Мета:
На основі практичних та ігрових дій із предметами вдосконалювати в учнів
обчислювальні навички та вміння
розв’язувати і робити
короткий запис задачі, що ґрунтується на знанні
складу чисел.
Формувати уявлення
про числовий промінь
на основі порядку
слідування чисел у
натуральному ряді.
Закріплювати уявлення
дітей про геометричні
фігури та розвивати
абстрактне мислення.
Розвивати логічне
мислення учнів шляхом
формування прийомів
розумових дій: аналізу,
синтезу та порівняння.
Дотримуватися рухливого режиму
під час навчальних
ігор.
Тип уроку: урок – гра.
Обладнання:
1.
Адаптовані кадри
із казки «Білосніжка
і сім гномів»
для демонстрації на
мультимедійній дошці.
2.
Фрагмент музичного
супроводу для гри «Дні тижня».
3.
Костюми
та наочність для інсценованої
задачі.
4.
Картки
та таблички із
цифрами (Гра «Парні – непарні»).
5.
Таблички для розв’язування прикладів.
6.
Малюнки геометричних
фігур та сюжетний
малюнок (Гра «Геометричні
фігури»).
7.
Ілюстрація з
текстом для проведення
фізпаузи.
Хід уроку
І.
Актуалізація.
-
Який зараз урок?
( Не знаю)
-
Спитайте.
-
Зараз буде урок – гра з
математики «Разом веселіше».
-
Що ми
будемо робити? (Говорити,
думати, рахувати, грати).
П.
Казка «Дні тижня».
Діти слухають
казку і дивляться
сюжети на мультимедійній дошці.
Казка
«Білосніжка і сім
гномів».
Жили
собі 7 гномів
і звали їх
Субота, Неділя, Четвер,
Середа, П’ятниця і
Понеділок. Вони ходили
до лісу працювати.
Але більше всього
вони любили бавитися
і бешкетувати.
Одного
разу у них
з’явилася дівчинка Білосніжка.
Вона була дуже
розумна і вирішила
навести у гномів
порядок. Кожен день
вона визначила одного
з гномів бути
відповідальним за роботу
і відпочинок. Це
дуже сподобалося гномам. Такий
порядок днів називається
«дні тижня».
Гра «Дні тижня»
Інсценовані дії
гномів. Потім Білосніжка ставить
гномів по порядку.
-
А
зараз ми
перевіремо, як ви запам’ятали
порядок днів тижня.
Гноми надівають
шапки іншим дітям
і на рахунок
1,2,3 діти стають
по порядку днів
тижня.
Ш. Гра «Парні –
непарні».
У дітей
картки з цифрами.
-
Назвіть парні
цифри.
-
Назвіть непарні цифри.
-
А зараз
ми пограємо і
перевіремо , якви
запам’ятали парні і
непарні цифри.
На рахунок
1, 2, 3 учні
із картками стають
у 2 ряди (парні
і непарні). Діти міняються
картками і гра
повторюється.
ІУ. Задача. На
дошці деформований запис
тексту задачі. У
ході інсценованої задачі
учні дописують потрібні
слова , рішення і
відповідь.
У бабусі
було 16 яблук.
Вона дала дівчинці
5 яблук. Скільки
яблук залишилося?
-
Ви добре
розв’язали задачу , а
увечері самі напишите
її у зошити.
У. Фізпауза.
Плакат .

УІ. Приклади.
-
Зараз будемо
рахувати.
-
Це приклади.
Це відповіді.
Діти з
табличками прикладів стають
уперед. Усі читають
приклади.
-
Скільки буде?
Знайдіть правильну відповідь.
Учень з
табличкою відповіді стає
поряд і промовляє
число.
УП. Гра «Геометричні
фігури».
1)
На
м/м дошці файл
«Назвіть фігури»
-
Яка це
фігура? (Квадрат, трикутник, прямокутник, коло, куб)
Поступово на дошці
з’являються назви.
2)
На
м\м дошці файл малюнок
«Будинок, ялинки, сонце,
кубики»
-
Що це?
(Дім, вікно, ялинка, сонце,
кубики).
-
Яка
це фігура? (Квадрат, трикутник,
прямокутник, коло , куб).
-
Що ми
робили на уроці?
( Грали, рахували, думали,
говорили)
-
Вами сподобався
урок – гра?
-
Як ваше
здоров’я?
Подписаться на:
Сообщения (Atom)